Nasi ludzi - Twój Sukces
You are here:
 1. Home
 2. / Dla pracodawców
 3. / Leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy - wypożeczanie pracowników agencyjnych

Leasing pracowniczy, jednym z kluczowych działań agencji pracy Workintense jest długoterminowe wypożyczenie pracowników i ich włączenia do składu personelu firmy leasingowej.

Doba čtení: 4 mins
Leasing pracowniczy - wypożeczanie pracowników agencyjnych

Wypożyczanie pracowników agencyjnych dosłownie oznacza zapewnienia pracowników bez ich włączenia do składu personelu firmy klienta. Dostawca zapewnia klientowi istniejący personel lub wykonuje wyszukiwanie i dobór kandydatów zgodnie z wymaganiami klienta. Leasing pracowniczy pozwala szybko i skutecznie zapewnić nieprzerwany proces produkcyjny poprzez udział pracowników tymczasowych.

Leasing pracowniczy oferuje większą elastyczność w korzystaniu z pracowników firmy. Bez obciążenia stałego personelu jest możliwe wykorzystanie tylu pracowników, ile potrzeba do rzeczywistego zapotrzebowania pracowniczego.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku gdy firma planuje duży tymczasowy projekt, dla którego potrzebuje pewnej ilości dodatkowej siły roboczej.

Wypożyczony personel zmniejsza czas i koszty finansowe w poszukiwaniu i rekrutacji pracowników. Obecnie leasing pracowniczy jest szczególnie popularny wśród pracodawców poszukujących pracowników z zagranicy.

Firma Workintense oferuje usługi leasingu pracowniczego - wypożyczenia siły roboczej dla realizacji Państwa projektów. Agencja pracy ma dużą bazę danych potencjalnych pracowników - a to pozwala nam na zapewnienie elastycznego doboru personelu i rozwiązywania pojawiających się wyzwań w jak najlepszy możliwy sposób. Posiadamy największą ilość sprawdzonych i jakościowych kandydatów z zagranicy - pracownicy z Ukrainy, którzy już nabyli prawo stałego pobytu w Polsce, a także z innych krajów, którzy są zainteresowani pracą w Polsce.

Bierzemy odpowiedzialność za tymczasowe wypożyczenie pracowników i wszystkie zobowiązania płatnicze wynikające z przepisów prawa. Zapewniamy wszystkie formalności płac i kadr, komunikację z organami państwowymi.

Szczególnie popularny jest leasing pracowniczy w czasie wakacji letnich, gdy niektóre funkcje ekspertów są przekazywane do personelu tymczasowego. W tej sytuacji, możemy pomóc znaleźć pracowników z niezbędnymi kwalifikacjami, na krótki czas za pomocą wypożyczenia naszych pracowników tymczasowych w ramach usługi temporary help.

Zalety leasingu pracowniczego i długoterminowego wynajmu pracowników

Główna zaleta wykorzystania pracowników tymczasowych polega na tym, że wszystkie koszty związane z zatrudnieniem (ubezpieczenia, prowadzenia listy płac) prowadzi firmą leasingowa. Leasing pracowniczy pozwala zawsze wybierać pracowników do wypełnienia określonych zadań, w oparciu o doświadczenia w dziedzinie i kwalifikacje. Ponadto, klient w każdej chwili ma niezbędny personel stały zawsze pod ręką, co daje mu możliwość uniknięcia przerw w produkcji i przyczynia się do zwiększenia efektywności procesów produkcyjnych. Leasing pracowniczy umożliwia personelowi stałemu firmy skoncentrować się na działalności podstawowej przedsiębiorstwa, a działalność drugorzędna zostaje dostarczono szybko i sprawnie.

Będziesz mieć do dyspozycji w pełni wyszkolony personel, gotowy spełniać swoje bezpośrednie obowiązki. Dodatkowo, jeśli któryś z Twoich pracowników pojedzie na wakacje lub rozchoruje się, natychmiastowo zapewnimy Państwu niezbędny personel.

Zalety korzystania z leasingu pracowniczego:

 •  firma unika czasochłonnych i kosztownych specjalistów HR;
 •  zmniejsza koszty pracowników tj. administracyjne, kadr, płac, rachunkowości i sprawozdań finansowych;
 •  wypożyczanie specjalistów za pośrednictwem wyspecjalizowanej agencji zaoszczędzi koszty rekrutacji, zatrudnienia, ubezpieczenia i dalszego wypowiedzenia zatrudnienia;
 •  w razie niezadowolenia (w tym postępowania sądowego) to agencja rozwiązuje wszystkie problemy, a nie klient.

Wynajem pracowników jest najlepszym rozwiązaniem dla nowo powstałych firm, małych i średnich przedsiębiorstw. Wyszukiwanie i dobór pracowników, prowadzenie kadr i list płac oraz wiele innych problemów, stanowią niepożądane obciążenie administracyjne w fazie tworzenia i rozwoju nowej działalności.

Efektywność leasingu pracowniczego jest w pełnym zakresie wykazane podczas otwarcia oddziałów lub agencje, ograniczenia dopuszczalnej ilości stałych pracowników, sezonowych lub strategicznie zwiększonego zapotrzebowania na pracowników.

Najczęstsze zawody oraz usługi w zakresie leasingu pracowniczego:

 •  pakowacz
 •  pracownik manualny
 •  pracownik montażu
 •  obsługa maszyn
 •  obsługa linii produkcyjnych
 •  kierowca wózków widłowych
 •  magazynier
 •  budowlaniec
 •  sprzątacz / sprzątaczka
 •  murarz
 •  i dalsze do uzgodnienia ...

Nasi pracownicy są stosowani w następujących dziedzinach:

 •  przemysł (motoryzacja, elektronika, logistyka, żywność, budownictwo, inżynieria i inne);
 •  usługi (hotelarstwo, firmy handlowe, supermarkety, ochrona zdrowia i inne).

 Jak zamówić usługi leasingu pracowniczego? Proszę skontaktować się z jednym z oddziałów firmy Workintense lub złożyć zamówienie na naszej stronie internetowej.

Kategorie: