Jak uniknąć zagrożenia w swojej karierze poprzez portale społecznościowe | WORKINTENSE
Aktualności & wydarzenia
You are here:
  1. Home
  2. / Aktualności
  3. / Jak uniknąć zagrożenia w swojej karierze poprzez portale społecznościowe

Jak uniknąć zagrożenia w swojej karierze poprzez portale społecznościowe

Doba čtení: 2 mins
Jak uniknąć zagrożenia w swojej karierze poprzez portale społecznościowe

Większość z nas korzysta z serwisów społecznościowych. To nie ma znaczenia, czy szukasz pracy lub już ją masz. Twoje posty, komentarze i "Lajki" mogą bardzo negatywnie wpłynąć na przyszłą karierę.

Niektóre portale społeczniościowe mogą pomóc z przydatnymi kontaktami, a nawet znaleźć pracę bez wstawania z krzesła. Jedynie musisz spełniać opisane zasady poniżej.

Zdjęcia

Pierwszą rzeczą, którą pracodawca popatrzy na Twoim profilu – to są zdjęcia. Niestety, nawet tylko jedno ekscentryczne zdjęcie z imprezy, może zniszczyć Tobie wiarygodność. Podczas wstawienia zdjęć zawsze pomyśl o tym, jak będzie reagować Twoje kierownictwo i koledzy. Będziecie się śmiać razem, czy będą patrzeć z pogardą? W razie wątpliwości, co do zdjęcia najlepiej nie wstawiać lub zostawić widoczne tylko dla osób bliskich.

Słowa

Naucz się, aby zwracać uwagę na sposób wypowiedzi, nie tylko w życiu codziennym, ale również w wirtualnym. Jeżeli jesteś w pracy miły i chętny do pracy a w sieci wypowiadasz się za pomocą wulgarnych fraz, to prawdopodobnie nie nazwą Cię uczciwym. Pracodawca będzie uważać, że  ukrywasz swoje prawdziwe ja. A to nie jest najlepsza cecha w pracownika.

Przyjaciele

Nawet jeśli nie udostępniasz w sieci kompromitujących zdjęć, Twoi znajomi mogli zrobić to za Ciebie. Radzimy sprawdzać profile swoich znajomych, a przede wszystkim prawidłowo ustawić prywatność i bezpieczeństwo na wszystkich portalach społecznościowych.

Zainteresowania

Należy pamiętać, że grupy, do który zapisałeś się do newstellera zawsze będą widoczne w Twoim profilu. Nawet jeśli masz bardzo śmieszny żart np. grupy "czarny humor", to lepiej dodać do zakładek całą grupę "Like" ukryć z profilu. Zapisz się do odbioru grup w swoich ulubionych tematach. Będzie to wyglądać nie tylko reprezentacyjny, ale także użytecznie.

Gry

Jeśli chcesz się zrelaksować podczas gry, to lepiej tego nie robić na portalach społecznościowych. Nawet jeśli grasz raz w miesiącu, sama aplikacja może stale publikować posty za Ciebie, i wydaje się, że grasz na co dzień. Paranoja Twojego kierownictwa podpowiada mu, że grasz nawet w czasie pracy.

Krytyka

Ostre słowa lub krytyka firmy lub poszczególnych kolegów zachowaj dla siebie lub rozmawiaj z zaufanymi ludźmi.