Jak nie zepsuć pierwszego wrażenia na rozmowie | WORKINTENSE
Aktualności & wydarzenia
You are here:
  1. Home
  2. / Aktualności
  3. / Jak nie zepsuć pierwszego wrażenia na rozmowie

Jak nie zepsuć pierwszego wrażenia na rozmowie

Doba čtení: 3 mins
Jak nie zepsuć pierwszego wrażenia na rozmowie

Zdarza się - jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Trzeba pamiętać nie tylko o zasadach zachowywania w trakcie wywiadu, ale i przed nim. Pierwsze wrażenie możesz pokazać i nawet za długo przed indywidualnym umówieniem się z pracodawcą.

Nikt na pewno nie chce sabotować twojej rozmowy z pracodawcą, ale niestety wiele pracodawców to robi. Oczywiście, że nie że nie robią tego celowo. Czasami jest to po prostu z powodu ich braku przygotowania, ale także czasem dla tego, ponieważ bierze się pod uwagę niektóre drobiazgi. W przypadku, że kiedy niektóre punkty wydają się Ci się znajome, możesz zwiększyć swoje szanse.

Nie postępuj zgodnie z instrukcjami

Dostałeś telefon lub list od pracodawcy z zaproszeniem na wywiad, w którym zostałeś poinformowany o różnych wymogach. Zawsze należy się do nich stosować? Jeżeli pracodawca zwraca się  z kilkoma wymienionymi dniami i terminami, kiedy możesz przyjść na rozmowę, nie podawaj tylko jednego terminu. Jeśli zostaniesz zaproszony na jutro rano, nie należy zadzwonić dziś po południu. Pokaż swoją odpowiedzialność i dbałość o szczegóły.

Reaguj powoli

Jeśli wpiszesz adres e-mail w swoim życiorysie, to jest absolutnie normalne, że otrzymasz e-mail od potencjalnego pracodawcy. To nie byłoby w pełni poprawne, jeśli odpowiedział byś po tygodniu. Sprawdzanie adresu e-mail nie może być twoim codziennym nawykiem, ale kiedy szukasz pracy, to tak powinno być. Jeśli nie, to pracodawca po prostu usunie Ciebie z listy potencjalnych kandydatów.

Dzwonisz chociaż nie jest dla Ciebie odpowiednie

Wszyscy mają telefony komórkowe, ale to nie znaczy, że zawsze możemy odebrać telefon i porozmawiać w każdej chwili. Jeśli widzisz przychodzące połączenie z nieznanego numeru a prowadzisz samochód lub jesteś w nieodpowiedniej sytuacji, to najlepiej, aby przesunąć rozmowę grzecznie na inny termin. W przeciwnym razie nie będziesz uważny i możesz spowodować wiele błędów, nie zapamiętać ważnych informacji, itp. może to mieć negatywny wpływ na dalszą komunikację z potencjalnym pracodawcą.

Brakuje Ci kluczowych szczegółów

Na przykład, jeśli mieszkasz w Plzni, ale masz ofertę pracy w Pradze, nie należy automatycznie zakładać, że do przyjęcia wystarczy, na przykład, tylko rozmowa przez telefon, zawsze musisz liczyć się z osobistą wizytą. Należy również podać wszystkie najważniejsze szczegóły - gdzie, jak, kiedy...

Uzgodnij czas rozmowy ale wcześniej miej pewność że możesz na nią przyjść

Jeśli szukasz pracy, ale wciąż jesteś zatrudniony, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie dostać się na rozmowę w wyznaczonym czasie. Na przykład, weź dzień wolny, a następnie umów się na datę i godzinę. Nic nie może Ci przeszkodzić. Zasadę tą nie należy zapominać, nawet jeśli jesteś bezrobotny. Twoje szanse na znalezienie pracy na pewno nie zwiększą się jeśli będziecie przesuwać rozmowę lub spóźnisz się na nią.